Интер обърна Фиорентина, хулигански сблъсъци след мача

0
Интер

Интер постигна зрелищен обрат срещу Фиорентина като и победи с 3:1 в мач от 5-ия кръг на Серия А.

„Виолетовите“ изиграха изиграха много силно първо полувреме и се оттеглиха с аванс от 1:0 срещу шампиона. Точен за тях бе Рикардо Сотил в 23-ата минута.

Още в началото на втората част обаче „нерадзурите“ поеха ситуацията на „Артемио Франки“ в свои ръце и осъществиха бърз обрат.

В 52-ата Матео Дармян успя да изравни, а три по-късно Един Джеко вкара дежурния си гол за 2:1.

Иван Перишич сложи точка на спора в 87-ата минута.

Това е четвърта победа в пет мача за тима на Симоне Инзаги, който излиза на първо място в таблицата, но с мач повече от втория Наполи.

Фиорентина е с девет пунктра от пет срещи.

След мача във Флоренция агитките на двата отбора си организираха зверско меле. В употреба влязоха метални бухалки, летяха камъни, стъкла, факли и бомби. Все още не е ясно колко пострадали има след инцидентите и какво отприщи вълната от насилие.