Лудогорец излъга ЦСКА и отвори разлика в челото

0
Лудогорец - ЦСКА
Lap.bg

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в голямото дерби през последните сезони в efbet Лига.

Двата гола паднаха в последните 10 минути на мача след груби грешки в отбрана на гоститее.

Първото полувреме беше с поделено надмощие. ЦСКА успя да създаде най-чистото положение за гол, а когато Греъм Кери завъртя майсторски топката в ъгъла на Падт който я извади с не по-малко красива намеса.

През втората част Лудогорец наложи леко надмощие.

Развръзката в мача дойде в 78-а минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Пиерос Сотириу, наказа извършилия нарушението Бусато.

ЦСКА се хвърли с всички сили напред и Лудогорец реши всичко в 91-а минута. Мавис Чибота отново се разходи покрай защитниците на гостите и оформи крайното 2:0.

Така шампионите се откъснаха със 7 точки пред днешни си съперник на върха, макар и ЦСКА да е с мач по-малко.