Лудите нощи пак са тук! Лудогорец победи Рома на Моуриньо

0
Лудогорец Рома
Lap.bg

Лудогорец го направи! Шампионът на България победи Рома с 2:1 в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Гениалният треньор Жозе Моуриньо си тръгва с наведена глава от Разград, след като „орлите“ успяха да победят и другия римски гранд. През 2014 година те сломиха Лацио и го елиминираха от същия турнир.

В състава на гостите личаха имена като Дибала, Пелегрини, Ибанес, Белоти, но това не притесни Лудогорец и българският представител играеше много стегнато през първото полувреме.

Истинското шоу обаче дойде след почивката, когато раазградчани поведоха след час игра чрез звездата си Каули. Бразилецът напредна в противниковата половина и се вклини в защитата на гостите, след което с премерен изстрел откри.

Съставът на Шимунджа допусна късно изравняване от резервата Шомуродов в 86-ата минута, но радостта в лагера на Рома трая по-малко от 120 секунди. Новото попълнение на Лудогорец – Нонато, наказа именития съперник със страхотен гол малко, след като влезе в игра.

Така Лудогорец започва по мечтан начин и със сигурност утре ще е в заглавията на пресата и из всички водещи европейски медии.