Лестър схруска Нотингам и отлепи от дъното

0
Лестър
Снимка: Twitter.com

Лестър се измъкна от дъното във Висшата лига, след като в последен мач от 8-ия кръг разгроми Нотингам Форест с 4:0. „Лисиците“ постигнаха първата си победа за сезон 22/23 и изпревариха по голова разлика днешния си съперник.

Големият герой на Лестър беше Джеймс Мадисън, който откри в 25-ата минута, стреляйки от границата на наказателното поле, а кълбото се отклони от ръката на Скот Маккена и влезе във вратата.

Полученото попадение обърка футболистите на Стив Купър и много скоро те инкасираха второ. Този път Харви Барнс използва оставеното му свободно пространство и с прецизен удар в далечния ъгъл покачи на 2:0.

Това обаче не беше всичко, защото в 35-ата минута Лестър отново ликуваше. Мадисън изпълни перфектен пряк свободен удар и не остави шанс на Хендерсън.

До края на мача „лисиците“ стояха прибрани в половината си и разчитаха на контраатаки. Нотингам можеше да върне едно попадение в 64-ата минута, но Уорд изби в корнер удара на резервата Еманюел Денис. Крайното 4:0 бе оформено 17 минути преди края с гол на Патсон Дака. Заменилият Варди нападател засече с пета перфектно центриране на Мадисън от десния фланг.