Германия смаза Португалия в спектакъл с два автогола (ВИДЕО)

0
Германия

Германия се събуди и разнищи друг от фаворитите за европейската титла Португалия. Двубоят в Мюнхен от група „F“ на Евро 2020 завърши при резултат 4:2 за Бундестима, а автоголовете на надпреварата не спират да валят. В този двубой те бяха два, като и двата си ги отбелязаха португалци. Рафаел Герейро и Рубен Диаш забиха топката в собствената си врата само в рамките на 4 минути през първото полувреме.

Още в първите минути гол на Госенс бе отменен заради игра с ръка при старта на атаката. Малко след това Кристиано Роналдо вкара третия си гол на турнира, след като получи на празна врата топката от Жота.

Между 34-ата и 38-ата минути обаче настъпи пълен обрат. Първо Хаверц засече топката при центриране,а след удара му топката се отклони в крака на Диаш и влезе във вратата на Португалия. Последва нов автогол. Този път при центриране пред вратата на Португалия Герейро засече топката в собствената си врата.

След почивката Германия реализира нови два бързи гола и уби интригата. Бундестимът направи бърза многоходова атака, топката стигна до Госенс, който пусна пред вратата на Португалия, а там Хаверц я прати в мрежата за 3:1. След минути асистентът се записа и сред голмайсторите. Той се извиси при центриране на далечната греда и с глава реализира – 4:1.

До края на двубоя „мореплавателите“ успяха да вкарат едно попадение, но нищо повече от това. Роналдо се отчете и с асистенция, след като върна топката от аутлинията към връхлитащия Жота, който на празна врата отбеляза.

Франция е лидер в групата с 4 точки, а Германия и Португалия са с по 3. Бундестимът е втори заради успеха в директния двубой. Унгария е на последно място с 1 точка и в последния кръг на груповата фаза се изправя срещу тима на Йоги Льов.