Дания и Тунис приспаха зрителите на Катар 2022

0
Кристиян Ериксен Дания

Дания и Тунис не си вкараха гол в мач от група „D“ на Световното първенство в Катар. Сблъсъкът в Ал Райан завърши 0:0 и е първият на Мондиала при този резултат.

В рамките на мача не бяха признати два гола – по един за Тунис и един за Дания.

Срещата започна с доста бавно темпо. В 23-ата минута Исам Жебали овладя дълго подаване и след отлично повеждане вкара топката в мрежата, но при подаването към нападателя на Тунис е имало засада и голът беше отменен.

През втората част африканският представител взе сериозно инициативата, но до попадение така не се стигаше.

В 70-ата минута Кристенсен беше над всички при центриране и стреля с глава, но топката удари гредата.

В добавеното време тунизиец игра с ръка в наказателното поле, но в крайна сметка бе отсъден фаул в така.

В групата са още съставите на Франция и Австралия. Те ще играят по-късно днес.