Чехия и Шик не оставиха шанс на шотландците

0
патрик шик

Със заслужени три точки и гола на първенството тръгна отборът на Чехия своя път към излизането от Група „D“на ЕВРО 2020. Чехите победиха с 2:0 Шотландия в мач, който се игра в Глазгоу.

Като цяло се получи равностоен и интересен мач, в които ударите и положенията пред двете врати не липсваха. Патрик Шик отбеляза и двете попадения за чехите, като вторият му гол преспокойно може да бъде обявен за най-красив на първенството.

Нападателят на Байер Леверкузен прониза Шотландия за пръв път още в края на първото полувреме, когато Владимир Коуфал пусна добро центриране към наказателното, а там 25-годишният Шик насочи топката с глава в мрежата. Така на почивката двата отбора се прибраха при резултат 0:1.

Играчите на Стив Кларк започнаха много активно второто полувреме и можеха да изравнят малко след почивката, но удар на Джак Хендри се удари в гредата. Малко след това дойде и моментът на мача. Атака на британците завърши с блокиран шут около наказателното, а топката пое в посока централната линия. Там именно Шик я овладя и момент след като прекоси центъра прехвърли излезлия напред Дейвид Маршал с удар по конец в горния му десен ъгъл.

До края на мача и двата отбора имаха още шансове за голове, но добри намеси на вратарите и липса на късмет предотвратиха по-резултатен мач. Така след изиграването на първи кръг в Група „D“ отборите на Англия и Чехия имат по три точки, а Шотландия и Хърватска са с по нула. В следващия кръг хърватите играят с Чехия в Глазгоу, а Англия приема Шотландия на „Уембли“.