Чехия изпусна Хърватия, но крачи към 1/8-финалите (ВИДЕО)

0
Патрик Шик
снимка: Facebook

Чехия изпусна да победи Хърватия (1:1) в мач от втория кръг на Група „D“, но оглави класирането с 4 точки и крачи към 1/8-финалите. Англия е с 3 точки, но играе тази вечер срещу Шотландия. Хърватия пък е с една точка. Патрик Шик вкара за чехите, докато Иван Перишич се разписа за „шахматистите“.

Чехия започна дейно двубоя и още в първите минути Томаш Калас пропиля отлично положение. Малко след това Патрик Шик се озова на отлична позиция, но не успя да отиграе добре.

Малко след като изминаха 30 минути Шик бе ударен с лакът от Деян Ловрен и падна на земята облян в кръв. Съдията Карлос дел Серо Гранде прегледа ситуацията чрез ВАР и отсъди дузпа за Чехия. Шик се нае сам да изпълнява удара и реализира – 1:0 за Чехия.

До края полувремето и двата тима показаха неточен мерник и нов гол не падна.

Хърватия започна отлично второто попадение и веднага изравни. Иван Перишич получи по крилото, финтира бранител и с прецизен удар с фалц простреля Вацлик – 1:1.

Чехите се устремиха в атака, за да преследват победа и класиране за елиминациите, но отбраната на Хърватия се справяше добре. Шик и Крал имаха възможности, но така и не успяха да реализират. „Шахматистите“ опитваха да действат на контри, но безрезултатно.