Ботев и Локо (Сф) не се биха във Враца

0
Ботев Враца
Стопкадър: Диема Спорт

Ботев и Локомотив (София) завършиха 2:2 в зрелищен мач от десетия кръг на елитното ни първенство по футбол във Враца. Домакините завършиха с 9 души заради два червени картони и прекъсна серията си от четири поредни загуби във всички първенства и турнири. Ботев обаче остава без победа в седем мач поред в елита, а Локомотив пък няма загуба в последните си пет двубоя при майсторите.

По-интересно беше първото полувреме, в което паднаха и четирите гола. Врачани поведоха с 2:0 след два бързи гола на Дориан Бабунски в 8-ата минута и Антонио Георгиев в 12-ата. Гостите обаче успяха също толкова бързо да изравнят чрез попадения на Илия Димитров в 20-ата минута и Александър Александров в 30-ата.

След почивката гол на Враца бе отменен заради засада след намеса на ВАР, а Локо направи няколко пропуска. В последните секунди Красимир Тодоров и Йоан Баурески от Ботев бяха изгонени с червени картони. Реферът даде 4 минути добавено време, но с двама играчи повече Локомотив не успя да стигне до нов гол.

Преди изиграване на останалите срещи в кръга столичани заемат седмо място с 13 точки и мач по-малко, а Ботев е осми с 10 пункта.