Берое и Арда не допуснаха изненади срещу аматьори

0
Берое
Официален клубен сайт на Берое

Отборите на Берое и Арда не позволиха да се стига до изненадващи резултати в турнира за Купата на България.

Днес елитните тимове от efbet Лига се включиха в 16-финалната фаза на надпреврата. Два от водещите отбори у нас се изправиха срещу тимове от аматьорската Трета лига.

Заралии удариха с 6:0 в местно дерби домакините от Розова долина (Казанлък).

През първото полувреме Берое направи резултата класически чрез Mирослав Енчев, Георги Динков и Даниел Генов. Вторите 45 минути паднаха още три гола.

Омар Камара бе точен от дузпа, а след това реализира и още едно попадение. Крайното 6:0 оформи Серкан Юсеин.

Берое

В Ямбол домакините от едноименния клуб загубиха от Арда с 0:3.

Футболният празник в града бе поразвален от силната единайсеторка, с която Георги Чиликов изведе кърждалийци.

Иван Коконов откри в 27-ата минута, а Спас Делев в 47-ата уби интригата в мача.

Тонислав Йорданов се разписа 10 минути преди края на редовното време.

В останалите срещи от ранната програма Локомотив (Пловдив) победи с 4:0 Родопа в Смолян, а Левски (Крумовград) Царско село не излъчиха победител в редовното време (0:0), а след продължения аматьорският тим ликува след 1:0!

По-късно днес ще играят Монтана срещу ЦСКА 1948, както и ЕтърБотев (Пловдив).