Австрия сгорчи дебюта на Северна Македония на голям форум

0
Австрия

Австрия победи Северна Македония с 3:1 в мач от Група „С“ на Европейското първенство, провел се на „Арена Национал“ в Букурещ.

Резултатът беше открит в 18-ата минута с гол на Щефан Лайнер, който засече чудесно центриране на Сабитцер на далечната греда.

Само десет минути по-късно капитанът на македонците Горан Пандев изравни. Ветеранът се възползва от нелепа грешка в защитата на австрийците и за него бе детска игра да отбележи.

През второто полувреме класата от резервната скамейка си каза думата и влезлите като резерви Михаел Грегорич (78′) и Марко Арнаутович (89′) направиха резултата 3:1.

Северна Македония се прибра и разчиташе предимно на контраатаки. На два пъти обаче те не успяха да ги завършат чрез Елиоски и Елмас.

Това е първа победа на Австрия на Европейско първенство. Западните ни съседи пък дебютират на голям футболен форум.