113-то Дерби на Пловдив остана без победител

0
локомотив пловдив ботев пловдив

Отборите на Локомотив и Ботев не се победиха в първото пловдивско дерби за този сезон. „Смърфовете“ и „канарчетата“ завършиха наравно 1:1 в мач от 9-ти кръг на Първа лига.

Срещата на ст. „Локомотив“ в парк „Лаута“ започна с натиск на гостите, които влезнаха в мача от първата позиция във временното класиране. Игарчите на Азрудин Валентич логично поведоха в резултата в 26-та минута. Тодор Неделев центрира в наказателното на домкаините от фал, а защитата на Локомотив не успя да изчисти топката, която някак си стигна до Виктор Генев, който от непосредствена дистанция не сбърка и прати кълбото в мрежата зад Лукас Редер.

„Бяло-черните“ отговроиха с няколко ъглови удара, но вратата на Георги Аргилашки не бе застрашена сериозно. Така първото полувреме приключи с аванс за гостите 0:1.

Играчите на Александър Тунчев започнаха по-добре втората част и в 49-ата минута Олаксий Биков отправи удар към вратата на Ботев Пд, но след рикошет в крака на защитник топката излезе в ъглов удар.

Равенството бе възстановено в 54-та минута, а в герой за домакините се превърна нападателят Венсан Марсел. Конър Руан центрира към наказателното на Ботев, а там Димитър Илиев пробва мерника си. Изстрелът му бе блокиран от защитник в „жълто-черно“, а отбилата се топка се озова на волето на Марсел, който вдигна стадиона на крака с мощно изпълнение. Лошите вести за гостите не спряха дотук, тъй като само минута-две след изравняването Тодор Неделев получи контузия и бе принудително заменен.

До края на срещата и пред двата отбора се откриха няколко добри положения, но двамата вратари демонстрираха класа и така Локо и Ботев поделиха точките за 33-ти път. Отборът на Ботев (Пловдив) остава водач във временното подреждане с актив от 18 точки от 9 мача, докато Локомотив (Пловдив) е на 11-та позиция с 7 спечелени точки.